Loading...

Image Alt

Sinopsis

SINOPSIS

Erčius Vanagas, vos septyniolikos sulaukęs jaunuolis, laikraščio redaktoriaus padėjėjas, renka ruošiamus spaudai lietuviškus-vokiškus tekstus, spausdina laikraštį ir, su savo išauginta ir visokių gudrybių išmokyta kumele, vardu Troja, išvežioja Mėmelio-Klaipėdos apylinkėse. Erčius Vanagas, rodos visai neseniai, per Europoje praūžusį karą palaidojęs visus artimuosius, dirbdamas spaustuvėje daug skaito, gyvena knygų ir savo susikurtam pasaulyje.

Jaunuolis simpatizuoja, o netrukus ir beviltiškai įsimyli gražiausią mieste moterį puikiąją Emą, dirbančią Merkelio viešbučio restorane, gaminančią trauktines ir garsiuosius uostamiesčio ledus „svaiguolius“.

Tuo metu Paryžiuje de jure nepripažintos Lietuvos ministras pirmininkas Ernestas Galvanauskas susitinka su arogantišku Prancūzijos ministru pirmininku Poinkare. Jų ginčo metu paaiškėja, kad Prancūzai nesiruošia perduoti Mėmelio-Klaipėdos Lietuvai pagal Versalio sutartį. Mėmelis, jų manymu, galėtų tapti svarbiu Prancūzų strateginės sąjungininkės Lenkijos uostu, kaip ir neseniai nuo Lietuvos atplėštas ir lenkų okupuotas Vilnius.

Nusivylęs prancūzais Lietuvos ministras pirmininkas nusprendžia nedelsiant veikti, ir grįždamas iš Paryžiaus susitinka su įtakingos Anglijos, Vokietijos ir Bolševikų Rusijos vyriausybių atstovais, norėdamas užsitikrinti šių šalių paramą. Tai nelieka nepastebėta, ir netrukus nesėkmingai pasikėsinama į Lietuvos ministrą pirmininką jo namuose susprogdinant galingą bombą.

Prancūzų karinis kontingentas, administruojantis Mėmelio-Klaipėdos kraštą, rengia paradus Bastilijos paėmimo garbei, linksminasi vietiniuose viešnamiuose ir restoranuose, mėgaujasi vokiečių moterų dėmesiu. Tai nepriimtina karą pralaimėjusiems vokiečiams ir puritonams prūsams, sukarintos “Heimatbund” organizacijos nariams. Konfrontaciją tarp vietinių vokiečių ir prancūzų pasiekia kulminaciją. Tuo suskumba pasinaudoti Lietuvos žvalgyba, slapta besidarbuojanti Klaipėdos krašte. Lietuviškoje spaustuvėje besisukantis Erčius tampa nepamainomu slaptu žvalgybos pulkininko kurjeriu, jo akimis ir ausimis, prancūzų valdomam krašte. Tik kontrabandininkams žinomais keliais takeliais su savo ištikima kumele Troja Erčius saugiai gabena svarbias siuntas, korespondenciją, pinigus per vokiečių žandarų ir prancūzų saugomą Lietuvos sieną. Žvalgybos pulkininkas  dalyvauja labdaros šventėse, renginiuose, visais įmanomais būdais agituoja, kartais papirkinėja amerikiečių doleriais vokiečius ir stengiasi laimėti krašto žmonių palankumą Lietuvai. Erčiaus ir pulkininkas suartėja, tapdami artimais bičiuliais, kur vyresnysis jaunesniam pataria meilės reikaluose, o kartais  auklėja kaip tikras tėvas.

Ar pasinaudos Erčius šia padėtimi siekdamas Emos rankos, o tuo pačiu pasitarnaudamas Lietuvai, siekiančiai atgauti Klaipėdą?