Filmo „1923“ spaudos konferencija

Liepos 14 dieną 11 val. Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekoje režisierius Audrius Juzėnas ir dramaturgas bei rašytojas Saulius Šaltenis pristatys jau dabar amžiaus projektu tituluojamą istorinį įtempto siužeto filmą „1923”.

Plačiai žinomų istorinių kino filmų „Ekskursantė”, „Getas” ir „Pelėdų kalnas“ autorius A. Juzėnas imasi kino projekto, pasakojančio apie sėkmingiausią Lietuvos karinę ir diplomatinę operaciją pakeitusią Lietuvos valstybės likimą. „Dėl sudėtingos mūsų valstybės istorijos apie šią slaptą karinę operaciją ilgą laiką buvo nutylima, todėl ji liko istorijos vadovėlių paraštėse. Tačiau ji subrandino mus kaip Tautą ir tuo pačiu Lietuvą, kaip jūrinę valstybę. Tai, ko gero, didžiausias mūsų protėvių laimėjimas, apie kurį turime kalbėti ir pasakoti savo vaikams. Tikiu, jog meno ir kino kalba yra universaliausia ir labiausiai tinkama atskleisti svarbiausias mūsų istorijos akimirkas, skatinti jaunąją kartą domėtis įstabia savo krašto istorija, akcentuojant Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, svarbą“, – užkulisius kiek praskleidžia A. Juzėnas.

Scenarijaus autorius, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Saulius Šaltenis pasiryžęs sukurti intriguojantį kino scenarijų. „Tai bus filmas apie jauną žmogų, ieškantį vietos po saule, tai filmas apie meilę, tikėjimą ir viltį. Filmo herojų likimai persipina su tarpukario Lietuvos vyriausybės įvykdyta slapta operacija, kuri nulėmė, jog Lietuva liko ir įsitvirtino pasaulio žemėlapiuose kaip valstybė. Šis filmas bus svarbus Lietuvai ir Klaipėdai, ir nemažiau svarbus mano šeimos likimo istorijai“ – pasakoja rašytojas.

Spaudos konferencijoje dalyvaus Klaipėdos krašto istorijai neabejingas istorikas prof. dr. Vygantas Vareikis, projekto rėmėjas AB „Limarko laivininkystės kompanija“ vadovas Vytautas Lygnugaris bei idėjos autorius ir koprodiuseris Mindaugas Gudelis. Dalyvius kalbins nacionalinės premijos laureatas, kino aktorius Darius Meškauskas. Vyks vertimas į gestų kalbą.

Data: liepos 14 d.

Laikas: 11 val.

Vieta: Klaipėdos I. Simonaitytės biblioteka (H. Manto g. 25, Klaipėda, konferencijų salė, I a.)